środa, 31 grudnia 2014

Kwiatowa łąka
Witam wszystkich serdecznie. 
Dzisiaj odetchniemy troszkę od świątecznych klimatów, zimy i ponurych krótkich dni. Jako inspirację przygotowałam dla Was coś kwiatowego i kolorowego. W swojej pracy postawiłam tym razem na blejtram formę, która jest moim faworytem. Pewnie ktoś zapyta dlaczego? Uważam że taka praca jest naprawdę elegancka, dopracowana, wytrzymała i gotowa do powieszenia na ścianie. Bardzo dobrze przyjmuje media, kleje, a do tego świetnie się na takim płótnie układa wszystkie elementy.


Pierwszą rzeczą jaką wykonałam było zagessowanie płótna, które po wysuszeniu maziałam pędzlem i psikałam mgiełkami. Użyłam tutaj pięknego papieru Kolorowa Łąka z którego nie tylko zrobiłam tło, ale również powycinałam kwiatuszki. Zagessowane tło popsikałam świetną szarą mgiełką o metalicznym odcieniu Storm Cloud. Jest to jedna moich ulubionych mgiełek, bardzo delikatna i ślicznie połyskuje. Po ułożeniu wstępnej kompozycji, pewne elementy pomalowałam ciekawymi mediami. I tak śliczną tekturową klatkę przemalowałam białą Ayeedą a potem pokryłam Silver Glitter. Do pokolorowania ptaszków na zielono użyłam aksamitnego pudru Velvet. 


Nowością dla mnie jest wosk. Przypomina mi on trochę pastę do butów, ale jest świetny w użyciu, wystarczy wziąć odrobinkę na palec i posmarować wybrany element. Ja wykorzystałam go do zaakcentowania włosów i serduszka rusałki. Na pewno do niego wrócę. 
 

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie użyła do wykończenia pracy połyskliwych perłowych perełek. Jeśli chodzi o przyklejanie dodatków to właściwie trochę mieszam. Bo wykorzystuje tu i klej magic i bardzo dobrze klejącą piankę Stic It. Szczerze mówiąc bardzo ją lubię, bo mocno przykleja i fajne jest to, że nie muszę pod większe powierzchnie przyklejać masy malutkich kosteczek dystansowych tylko docinam jeden długi pasek i gotowe :)  
 

Mam nadzieję, że powiało troszkę wiosną i już niebawem będę mogła podziwiać Wasze piękne kwiatowe prace.Użyte produkty:


http://kolorowyjarmark.pl/pl/p/Wosk-pozlacany-Golden-Light/848 http://kolorowyjarmark.pl/pl/p/Ayeeda-Paint-pearl-silver/515
http://kolorowyjarmark.pl/pl/p/167-Tekturka-Love-Birds/1599http://kolorowyjarmark.pl/pl/p/Kolorowa-Laka-02/1519http://kolorowyjarmark.pl/pl/p/Ayeeda-Paint-pearl-silver/515                                http://kolorowyjarmark.pl/pl/p/Velvet-puder-green/2146                      http://kolorowyjarmark.pl/pl/p/Samoprzylepna-dwustronna-pianka-1%2C5mm-A5/2119http://kolorowyjarmark.pl/pl/p/Ayeeda-Medium-Gesso-biale-120ml/506     http://kolorowyjarmark.pl/pl/p/Mgielka-Color-Bloom-Storm-Cloud/1195http://fumi-designs.blogspot.com/


Pozdrawiam serdecznie Agnieszka-Fumiko


1 komentarz:

  1. Śliczne pracowite, ale efekt niesamowity. Podziwiam, bo nie wiem czy bym to wszystko ogarnęła, ale oczy nacieszyłam cudnym widokiem. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń