piątek, 16 września 2016

Kartka inspirowana flipbookiem / Card inspired flipbook - tutorial


Witajcie!
Dziś zapraszam Was do wspólnej zabawy przy tworzeniu czegoś pośredniego pomiędzy flipbookiem, a kartką ślubną. Na pewno pamiętacie jeden z naszych postów grupowych, w którym zaprezentowałyśmy nasze minialbumy zwane flipbookami. Jeśli poszukacie na youtube znajdziecie sporo filmików obrazujących sposoby ich wykonania. Ja natomiast proponuję Wam nieco inną formę, która powstała w wyniku inspiracji flipbookiem właśnie. Chcecie spróbować? To zaczynajmy!Kartka ślubna inspirowana albumem typu "flipbook"

Materiały:
- papier wizytówkowy o gramaturze 250-300;
- papier do scrapbookingu (użyłam papierów z kolekcji "Purpurowy deszcz" Galerii Papieru);

- taśma washi;
- ok. 70 cm wstążki;

- ozdoby (ja wykorzystałam m.in. obrazki z arkusza Scrapberry's - Happily Ever After - Cards 1, kwiaty Primy, fioletowe motyle, ćwieki);
- nożyczki, linijka, dłutko, klej.


1. Z papieru wizytówkowego wycinamy 4 kwadraty o wymiarach 13,5 x 13,5 cm.

2. Oklejamy taśmą washi po dwie przeciwległe krawędzie w każdym z kwadratów: 3. Następnie za pomocą taśmy łączymy szeregowo wszystkie kwadraty (sklejamy ze sobą krawędzie nieoklejone taśmą), w taki sposób, aby pomiędzy nimi pozostawić po 0,5 cm odległości (mi z pomocą przyszła mata z podziałką co 0,5 cm, moja ulubiona, przez to bardzo już wysłużona). Taśmę oklejamy dookoła kartek.
Po sklejeniu dociskamy dłutkiem taśmę w miejscu sklejenia.4. Na koniec oklejamy taśmą ostanie dwie krawędzie.5. Teraz przygotowujemy papier do oklejenia zewnętrznej strony naszej pracy. Z papieru scrapowego wycinamy kwadraty o wymiarach 13,0 x 13,0 cm. Przed naklejeniem mocujemy wstążkę w miejscach przedstawionych na zdjęciu.
Jeśli obszywacie krawędzie prac na maszynie, to teraz jest dobry moment, aby to zrobić.
Przyklejamy papier na środku każdego kwadratu.6. Teraz przystępujemy do oklejenia części wewnętrznej. W tym celu wycinamy osiem kwadratów o wymiarach 13,0 x 13,0 cm. (Ja do połowy z nich przykleiłam karty wycięte z arkusza Scrapberry's, w taki sposób, aby "dotykały" jednej z krawędzi).


7. Kwadraty z obrazkami przecinamy na wysokości 1/2 - 2/3 (możemy to zrobić np. za pomocą dziurkacza brzegowego. Ja postanowiłam wykorzystać wykrojniki krawędziowe Spellbinders: "Scalloped Borders Two" S5-202 i "Curved Borders Two" S5-201, które możecie kupić w Kolorowym Jarmarku w ramach przedsprzedaży).


Te wykrojniki są rewelacyjne i ze spokojem je Wam polecam. Wycinają po dwukrotnym przekręceniu, nawet w mojej wysłużonej maszynce. Ważne, aby układać je prostopadle do wałków.


8. Przycięte elementy przyklejamy do kwadratów, smarując klejem jedynie krawędzie, w taki sposób, aby utworzyć kieszonki. Jeśli przeszywacie, to można to zrobić w tym momencie. A następnie przykleić poszczególne fragmenty do bazy.


Teraz pozostaje tylko ozdobić pracę. Ja zdecydowałam się na bardzo oszczędne zdobienie, gdyż tu papiery grają pierwsze skrzypce i nie potrzebują konkurencji.


Do kieszonek można wsunąć nie tylko banknoty, ale np. kupony lotto, zaproszenie na sesję zdjęciową, bilety do kina - co tylko przyjdzie Wam do głowy.


Mam nadzieję, że znajdziecie wiele ciekawych pomysłów na zagospodarowanie kieszonek :)Wykorzystałam:
I used:


             

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz